Druhy a kvality vlasů

Znát při výběru kvalitu vlasů je velmi důležité, kvalita vlasů je rozhodující v konečném vzhledu prodloužení vlasů. Připravili jsme pro vás stručného průvodce:


Středoevropské panenské Vlasy- Tyto vlasy jsou nejjemnější a nejkvalitnjší na trhu. Termín panenské v tomto případě označuje vlasy nikdy nebarvené ani jinak chemicky ošetřované. Jsou tedy k dispozici jen ve přírodně se vyskytujících odstínech. Tyto vlasy jsou velmi jemné, mají dlouhou životnost, vlasy jsou hebké, lesklé a pevné. Jsou ale velmi těžko k dostání v nejsvětlejších odstínech, jejich cena je zároveň velice vysoká. Navíc pro některé textury vlasů nebo vlasy barvené/zesvětlené mohou být až příliš jemné, pak dobře nezapadnou mezi vlasy nositelky. 

středoevropské vlasy- jde o slovanské vlasy, vlasy jsou barvené. Jejich přírodní základ je světlý, barvení a zesvětlování je tedy v tomto případě velice šetrný proces a vlasy jsou ve skvělé kvalitě. Tyto vlasy jsou k dispozici v mnoha odstínech i texturách vlasů, od vlnité po zcela rovné. Vlasy jsou snadno upravitelné a skvěle zapadnou mezi vlastní vlasy nositelky. Vzhledem k vysoké kvalitě vlasů vydrží sada velmi dlouho. Vlasy neztrácejí svou délku vlivem ulamování konců, jejich životnost je velmi vysoká.


východoevropské vlasy- jde o vlasy které mají silnější průměr než středoevropské. Na omak mohou budit dojem koňských žíní. Tyto vlasy jsou vždy přirozeně tmavé. Pokud si tedy kupujete středoevropské světlé vlasy, počítejte s tím, že vzhledem k vysokému množství tmavého pigmentu je zesvětlení obtížné a vlasy tedy při zesvětlení utrpí poškození které je na vlasech v průběhu nošení cítit. Vlas jsou v koncích sušší, lámavé, mají nižší životnost a je třeba je velmi intenzivně regenerovat. Ale v případě že jsou vaše vlasy hrubé a nepoddajné, je to dobrá volba. Jemné středoevropské vlasy mezi hrubé vlasy nikdy nezapadnou tak, aby prodloužení bylo nezpozorovatelné.


indické vlasy- jsou na stupnici kvality vlasů už velmi nízko, stále ale při intenzivnější péči a regeneraci lze vlasy nosit delší dobu. Je ale nutné počítat s tím, že vlasy se budou v koncích výrazně třepit a lámat, vlasy budou celkem rychle ztrácet svoji délku a plnost konců. Je tedy nutné pořizovat nový set vlasů častěji než u vlasů vyšších kvalit.

Asijské tenčené vlasy- nejhorší kvalita vlasů. Asijské vlasy mají velmi silný průměr, jsou velmi sklovité, pevné a nepoddajné. V chemicky nezpracovaném stavu by nikdy nezapadly mezi vlastní vlasy klientky. Je tedy tyto vlasy potřeba dále chemicky zpracovávat, ztenčit, odstranit vrchní vrstvu vlasu, trvalit. Tímto vlasy získají nenávratná poškození které, aby nebylo na první pohled patrné, je maskováno vrstvou silikonu. Ten udělá vlasy na první pohled hebké a hladké. Ale po pár umytí se vrstva silikonu smyje a zůstane hrubý a neupravitelný poškozený vlasový stvol. Vlasy nelze dobře upravit, mnohdy ani rozčesat. Tyto vlasy jsou vhodné pouze na jednorázové akce, popřípadě na příčesky které se nemyjí tak často, tedy jejich kvalita vydrží déle.